CHALUPA ROZCESTÍ,

z Gruntu dobré přespání

Pojďte prosím dál...

V podkroví je pro Vás připraven útulný apartmán se dvěma až čtyřmi rodinnými ložnicemi 1x 2+2,1x 2+1 nebo 3x 2+2 (neprůchozí), 1x 2+1 (průchozí), ideálně a pohodlně pro tři rodiny. V ložnicích jsou ručně vyrobené manželské postele, postele patrové a také dětská postýlka. Součástí podkroví je prostorná a zcela vybavená kuchyně se základním startem čajů, kávy, medu, cereálií, koření a domácím sirupem v lednici. Najdete zde samozřejmě vše včetně nádobí, moka konvice na kávu, napěńovač mléka, sporák, troubu, lednici, mikrovlnnou troubu, toustovač, myčku a také pračku. Kuchyň uzavírá malý bar a navazuje na jídelní část. K odpočinku vám poslouží velká sedací souprava, TV, WiFi, knihy a společenské stolní i venkovní hry Mindok. Pro děti pak "válecí" prostory, hračky, žebřiny, knihy a hry. K dispozici máme místnost, kde si pohodlně vysušíte mokrou obuv a schováte sportovní vybavení.

Chcete - li tedy zažít chvíle, jako když přijedete k babičce na chalupu, pak je naše Chalupa - Grunt tou správnou volbou. Přivítáme Vás zaručeně domácí dobrotou a navíc Vám dopřejeme soukromí, pohodlí a útulno. Chalupa rozděluje vesnici Dolní Moravici od Moravice Horní, která je její součástí. Nachází se na rozcestí a nemůžete ji minout, ani kolem nás projít bez povšimnutí. Stylový statek rozdělený dřevěnou branou nemá žádné sousedy. Kolem chalupy ze dvou stran idylicky protéká Moravický potok poskytující příjemné osvěžení nejen v letních měsících, ale také zábavu pro Vás a pro Vaše děti. Pozemek okolo není oplocen. Plynule navazuje na víceúčelové sportovní a dětské hřiště, jehož součástí je pískoviště, prolézačky, houpačky a stůl na ping pong. Po návratu z výletu si můžete dopřát odpočinek v zastřešené pergole či u potůčku a mít tak své děti na dohled. Připraven je pro Vás gril i otevřené ohniště. A nově i bazén :-) 

Denně otevřený obchod se nachází cca 20m od Chalupy. Stravování je převážně vlastní ve zcela vybavené kuchyni. Po domluvě vaříme teplé večeře (hlavní chod i s polévkou), převážně však v zimní sezóně. Obědy či večeře Vám přineseme až ke dveřím podkroví. Ke snídani Vám rádi upečeme domácí kváskový chléb, buchty či štrúdl.

Parkování máme přímo u Chalupy pro jedno až šest aut.  


Okolí Dolní Moravice nabízí cyklo i turistické trasy. První zmínky o obci Dolní Moravice, kdy náležela k sovinskému panství pochází z roku 1258. Jsme jednou z nejvýše položených vesnic v okrese Bruntál. 

Nejbližší sjezdovka ski Čerťák - cca 3km, Karlov cca 6 km, Kopřivná cca 7 km.

Běžkařské trasy Na vyhlídce - Nová Ves cca 5 km a pokud je dostatečná sněhová nadílka, pak stopa vede přímo od Chalupy.

Dále doporučujeme navštívit zámek Janovice a zámek Bruntál. 

Nejvyšší hora Hrubého Jeseníku Praděd (1491,3m) je z chalupy cca 10km. Navštívit můžete hrad Sovinec, Pradědovu galerii, lázně Karlova Studánka, arboretum Paseka, Rešovské vodopády a nádherné koupání v nedaleké Slezské Hartě.